Vi fikk være med i den fantastiske regnskogen som AKS-voksne har laget for barna. Tusen takk til AKS – dere er kjempeflinke!
Sosiallærer Jimena hadde med seg lille Ape Ali, som fortalte elevene litt om hva som skal skje i denne perioden. Elevene fikk se en flott presentasjon om regnskogen. Etterpå skrev og tegnet de det de hadde lært, og til slutt fikk de tid til å leke i regnskogen. Det ble en superkoselig time!
Senere på dagen jobbet vi sammen – både voksne og barn – med å bygge vår egen regnskog. Alle måtte bidra, og jammen ble det en flott time! Elevene var aktive og engasjerte. Vi lagde lianer, blomster og blader som vi hang opp i klasserommet. Det er så fint å se at elevene er flinke til å samarbeide og skape noe vakkert sammen.
Vi skal jobbe videre med regnskogen vår. Elevene skal lære, oppleve, leke og virkelig kjenne på hvor flott og viktig regnskogen er for oss mennesker. Det gleder vi oss til!
 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                